MENU

Faworyci wygrywają w Szczecinie!

2021-08-23
Faworyci wygrywają w Szczecinie!
Foto: Marek Wilk

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.

Pomimo powolnego startu w słabym i zmiennym wietrze, pogoda nie zawiodła i pozwoliła na przeprowadzenie pełnego formatu regat, czyli dwóch rund każdy z każdym, repasażu o miejsca 5-7, półfinałów i finałów. Pierwsza runda każdy z każdym rozpoczęła się od bardzo leniwie z uwagi na słabe warunki wiatrowe. Pomimo tego, faworyci pływali pewnie i równo.

W pierwszej rundzie każdy z każdym załoga Szymona Jabłkowskiego wygrała wszystkie wyścigi. Na drugim miejscu znajdowało się PG Racing z Aleksem Michalskim za sterem, które przegrało wyłącznie z liderami oraz Bartoszem Rominieckim. Tomasz Micewicz i jego Yacht Club Gdańsk pływali ze zmiennym szczęściem. Dobry debiut w regatach meczowych zaliczała żeńska załoga Barbary Mrozowicz Ocean Challenge Ladies Sailing Team, która wygrała wyścig z Rominieckim, a w pozostałych nie odstawała od rywali. Trudny początek regat zaliczały załogi Michała Brzozowskiego, dwukrotnego zdobywcy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Bernardo Low-Beera, która przyjechała w międzynarodowym czteroosobowym składzie z Włochem, Chilijczykiem i 2 Brazylijczykami na pokładzie.

Druga runda, to odrodzenie międzynarodowego składu. Podczas gdy Jabłkowski kontynuował seryjne wygrywanie wyścigów, w dalszej części tabeli trwała zacięta walka o awans do półfinałów. Jeszcze na dwa mecze przed końcem ani Micewicz ani Michalski nie mogli być pewni swoich awansów. Finalnie udało im się wygrać najważniejsze pojedynki, a pierwszą czwórkę skompletowała załoga Rebel Sailing Team sensacyjnie pokonując liderów w ostatnim wyścigu drugiej rundy.

Jabłkowski nie czekał długo z rewanżem wybierając Rominieckiego do półfinałów i pokonując go 2:0. Drugi półfinał zapewnił więcej emocji. Po zaciętej walce Micewicz pokonał Michalskiego 2:1.

Finał to potwierdzenie dominacji 37. załogi w światowym rankingu w tych regatach. Załoga w składzie Szymon Jabłkowski, Tymon Sadowski, Jakub Padzik i Pacyfik Koseski w obu wyścigach prowadziła od startu do mety rehabilitując się za nieudany występ podczas czerwcowych regat Pucharu Świata czyli Szczecin Match Race.

W małym finale spotkali się faworyzowany Michalski i Rominiecki. Ten pierwszy nie wytrzymał presji oddając prowadzenie w pierwszym wyścigu. W drugim zawiódł Rominiecki, który płynąc po zwycięstwo zahaczył o linę kotwiczną górnego znaku. Trzeci, decydujący wyścig był testem przygotowania mentalnego. Silniejsza okazała się załoga Rebel Sailing Team stawiając kropkę nad i w swoim fenomenalnym debiucie w regatach Polish Match Tour.

Kolejne regaty Polish Match Tour to Otwarte Mistrzostwa Polski które odbędą się w dniach 17-19 września w Szczecinie.

Wyniki Summer Match Race:

  1. Jabłkowski Sailing Team (Jabłkowski, Sadowski, Padzik, Koseski)
  2. Yacht Club Gdańsk HRM Racing (Micewicz, Olszewski, Kołodziej, Gryglewski)
  3. Rebel Sailing Team (Rominiecki, Rożek, Prokopiak, Barczyński)
  4. Aleksander Michalski - AZS Politechniki Gdańskiej
  5. Bernardo Low-Beer (BRA)
  6. Michal Brzozowski - Brzoza Sailing Team
  7. Barbara Mrozowicz - Ocean Challenge Ladies Sailing Team

Partnerami Głównymi regat byli: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Siblo Polska i Sail Szczecin
Partnerami regat byli: Centrum Żeglarskie, Harken Polska, Ava Marine, Prestiż magazyn szczeciński, Etcetera i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
 

Recencje książek żeglarskich