MENU

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska ? II runda

2022-07-27
Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska ? II runda

Nie były to łatwe regaty, wiatr płatał figle – raz wiało tak, że wisieliśmy za burtą na pasach balastowych, by po chwili przemykać po pokładzie jak myszki uważając na zbędne ruchy. Mimo wszystko ściganie było przednie, ale to już drugi sezon Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i jedno wiemy na pewno: zawsze jest naprawdę fajnie.
Jak zwykle Komisja Sędziowska spisała się na medal, wykorzystała idealnie warunki wiatrowe do przeprowadzenia pełnej liczby wyścigów niezbędnych do wyłonienia najskuteczniejszych załóg. Tak się składa, że znów Legia Schools górą. – „Po pierwszym dniu mieliśmy trochę stresu, bo plasowaliśmy się z kilkoma załogami na drugim miejscu ex aequo, ale w drugim dniu regat pływaliśmy już bardzo pewnie i ograniczyliśmy liczbę błędów” – mówił Tobiasz Zajączkowski, który stanął za sterem w załodze żeglarskiej szkółki Legii Warszawa.
Zwycięstwo Legii to jedyny stały element w wynikach. Na pozostałych pozycjach doszło do miłych niespodzianek. Drugie miejsce zajęła załoga FRAM, a na trzecim miejscu po zaciętej walce została sklasyfikowana załoga Odyssey Sailing Club.
III runda Mazda Odyssey Ligi Warszawskiej została zaplanowana na weekend 20-21 sierpnia. Finał we wrześniu – wtedy kolejność klasyfikacji generalna przełoży się na pierwszy wyścig. Warto więc walczyć w każdej z edycji!

Klasyfikacja II rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej:

 1. Legia Schools
 2. FRAM
 3. Odyssey Sailing Club I
 4. Wojskowa Akademia Techniczna
 5. Auto Podlasie
 6. Star Telekom
 7. Trójka - Program 3 Polskiego Radia
 8. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell
 9. "Drift" Sailing Team
 10. Warszawskie Towarzystwo Regatowe
 11. Odyssey Sailing Club II
 12. Odyssey Sailing Club III
   
Recencje książek żeglarskich