MENU

Mistrzostwa Polski latających jachtów kl. Moth

2022-06-20

Za nami historyczne, pierwsze mistrzostwa Polski latających jachtów żaglowych klasy Moth. Regaty odbyły się w ostatni weekend w bazie Sailing Legia w Zegrzu Południowym na Zalewie Zegrzyńskim.

Bezkonkurencyjny okazał się Robert Graczyk – poziom jego żeglowania można by nazwać wirtuozerią i w pełni zasłużenie został pierwszym złotym medalistą mistrzostw Polski klasy Moth. Na Zalewie Zegrzyńskim wystartowało dwunastu zawodników, a latające Ćmy stworzyły spektakularne, żeglarskie widowisko.
Robert Graczyk, najbardziej doświadczony żeglarz w stawce, wygrał siedem z ośmiu rozegranych wyścigów i dopisał kolejny sukces do swojego bogatego żeglarskiego dorobku. Przypomnijmy, to aktualny mistrz świata bojerowej klasy DN, ma też na koncie trzy tytuły mistrza świata w kasie Iceboard, trzy srebrne medale mistrzostw świata w bojerach, mistrzostwo Polski w windsurfingu i mistrzostwo Polski w klasie 420. W karierze ścigał się też m.in. na łódkach klasy Optimist, 420, 470, Cadet, w wielu klasach windsurfingowych oraz na katamaranach A-Class.
Drugie miejsce i trzecie miejsca w mistrzostwach Polski klasy Moth zajęli młodzi polscy żeglarze. Srebro wywalczył Mikołaj Chłopek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w klasach Optimist, 29er i Nacra 17, który na klasie Moth pływa od roku. Na najniższym stopniu podium stanął Gustaw Miciński - wielokrotny mistrz Polski w klasach Optimist i 29er, dwukrotny bojerowy wicemistrz świata juniorów oraz członek załogi Sailing Poland, z którą zajął drugie miejsce w „The Ocean Race Europe” jako trymer.