MENU

28. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

2016-06-16
28. Targi  Sportów Wodnych i Rekreacji  WIATR i WODA

 W dniach 10-13 marca 2016 roku w Warszawie odbędą się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty ósmy na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy. Już po raz drugi najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Centrum Targowym przy ulicy Marsa w Warszawie.

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA w halach targowych poczujemy gorącą atmosferę nadchodzącego lata. Oprócz pięknych jachtów żaglowych, luksusowych łodzi motorowych, pontonów, RIBów, skuterów wodnych i innych jednostek pływających, na targach można będzie znaleźć akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Tradycyjnie nie zabraknie nowości i premier, które wystawcy przygotowali na nadchodzący sezon. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne z kraju i zagranicy, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, czartery, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. To dobry moment aby zdecydować o planach na zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Nie zabraknie również sprzętu do uprawiania nurkowania, kajakarstwa i windsurfingu.


Łącznie swoją ofertę na Targach WIATR i WODA 2016 zaprezentuje blisko 450 wystawców z Polski i zagranicy. Łącznie na Targach zobaczymy 130 łodzi i jachtów.
Partnerami Targów WIATR i WODA jest Magazyn „Żagle”, Sponsorem firma Henri Lloyd a Miastem Partnerskim – Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

Targowy program wydarzeń
Spotkania ze znanymi żeglarzami, gwiazdami sportów wodnych i podróżnikami, relacje z regat, dalekich wypraw oraz zapowiedzi kolejnych wyczynów związanych z wodą to tradycja Targów WIATR i WODA. Jednym z gości tegorocznych Targów będzie Tom Cunliffe postać kultowa w angielskojęzycznym świecie żeglarskim, autor wielu książek, publikacji i filmów, od lat mający własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim „Yachting Monthly”. Wizyta na Targach będzie także szansą na spotkanie z wielkim entuzjastą rejsów polarnych - Piotrem Kuźniarem, kapitanem jachtu „Selma Expeditions”, który gościom Targów opowie o trudach żeglugi w warunkach lodowych, o wyprawie na antarktyczne Morze Rossa oraz o rejsie przez Przejście Północno-Zachodnie. Odwiedzającym Targi WIATR i WODA polecamy także spotkanie z Szymonem Kuczyńskim w chwilę po zakończonym przez niego samotnym rejsie dookoła świata. Coroczną tradycją targów jest sobotni Dzień Kajakarza. Powstały przy współpracy z Magazynem „Wiosło” program, także w tym roku wypełnią ciekawe spotkania, prezentacje i wykłady. Gościem specjalnym targów będzie Aleksander Doba, zdobywca tytułu Podróżnika Roku w zeszłorocznej edycji konkursu National Geographic, który opowie o kolejnych wyzwaniach i swojej nowej transoceanicznej wyprawie. z zachodu na wschód, której start planowany jest na 14 maja 2016 r. z Nowego Jorku. Podczas Targów poznamy także Żeglarską Kadrę Olimpijską, która będzie reprezentowała nasz kraj podczas Igrzysk w Rio 2016 - gośćmi będą m.in.: Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński, Paweł Tarnowski, Maja Dziarnowska i Radosław Furmański.

Wyróżnienia i nagrody
Na targach zostaną wręczone najważniejsze nagrody branży sportów wodnych. Oczekiwanymi przez wystawców nagrodami są Gwoździe Targów WIATR i WODA
im. Jerzego Fijki - przyznawane przez miesięcznik „Żagle” i organizatora Targów WIATR i WODA. Swoje nagrody podczas targów wręczy także Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych „Polskie Jachty” za najlepsze polskie wyroby prezentowane na targach. „Złoty Dzwon” wręczy Polski Związek Żeglarski a coroczne nagrody przyznają także Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, WOPR i PTTK. Tradycyjnie na targach wręczone zostaną nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” (organizowany wspólnie przez PZŻ oraz PTTK), który premiuje nowe, przyjazne miejsca nad polskimi wodami - inicjatywy inwestycyjne i promocyjne (m.in. w zakresie budowy przystani wodnych, organizacji wypoczynku nad wodą), które realizowane są przez gospodarzy polskich brzegów z troską o mieszkańców i życzliwością dla turystów).
Już po raz kolejny na targach zostanie wręczona Nagroda im. Leonida Teligi oraz prestiżowa nagroda w konkursie na najlepszy jacht żaglowy i motorowy dostępny na rynku w Polsce „Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2016”. Nominacje do Nagrody zostały ogłoszone podczas gdyńskiej edycji Targów WIATR i WODA w sierpniu 2015 roku.


Kiedy na targi?
28. edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni. W czwartek, 10 marca targi można zwiedzać w godz. 11.00 – 17.00. W dnach 11 marca (piątek) i 12 marca (sobota) targi można zwiedzać w godzinach 10.00 - 18.00. W niedzielę 13 marca – w godz. 10.00-16.00.
Oficjalna uroczystość otwarcia 28. Targów WIATR i WODA odbędzie się 10 marca 2016 roku o godz. 12.00.

www.wiatriwoda.pl

 

Recencje książek żeglarskich