MENU

Trzecia runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej.

2023-08-04
Trzecia runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej.
Foto: Bartek Banaszak

W najbliższy weekend odbędzie się trzecia runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej – przed nami spora dawka żeglarskich emocji! Zapowiada się ciekawie: dwanaście załóg, tradycyjnie krótkie, dynamiczne wyścigi oraz zacięta rywalizacja, będąca jednocześnie ostatnią szansa powalczenia o jak najlepsze pozycje przed wielkim finałem we wrześniu. Całość łatwo oglądać z brzegu z gościnnego mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym lub z bazy klubu Sailing Legia.

Dla przypomnienia, miesiąc temu w II rundzie po dwóch dniach rywalizacji najlepsza okazała się załoga Auto Podlasie Sailing Team dowodzona przez Marcina Pietrzaka. Na obecną rundę nastąpi tu zmiana i drużynę reprezentować będzie kobieca załoga pod wodzą Mai Dembowskej. Jednak niech nikogo nie zmyli ta roszada, gdyż jest to skład aktualnych złotych medalistek Mistrzostw Świata klasy Micro Cruiser!

Po piętach deptać zapewne będzie załoga Stripes & Co. Sailing Club, która poprzednią rundę zakończyła na doskonałym drugim miejscu. Na pewno mocno zaprezentować będzie się chciała załoga gospodarzy Legia Schools. Tradycyjnie spodziewać się można mocnego występu niebieskich załóg spod znaku Odyssey Sailing Club. Żeglarze w błękitnych strojach z rundy na rundę żeglują coraz lepiej, poprzednie zmagania Radosław Sternicki z załogi Odyssey 1 zakończył na 5 miejscu.
Nie można zapominać o mocnych załogach Trójki - Program 3 Polskiego Radia, Star Telekom, Wojskowej Akademii Technicznej, czy Wojskowego Klubu Sportowego Zegrze. Pozostałe załogi również potrafią pokazać się z dobrej strony i dopłynąć wyścigi w czołówce.

- Jesteśmy na półmetku rywalizacji, za nami dwie rundy. Przed nami trzecia runda, a już we wrześniu spotykamy w Wielkim Finale. Na dwóch ostatnich rundach nastąpiły spore przetasowania stawki i rywalizacja przez to stała się niezwykle ciekawa. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę wyników, gdzie mamy naprawdę sporo remisów i minimalne różnice punktowe. Świadczy to o zaciętej walce, do samego końca. W tym roku o miejscu w całym sezonie decydują równorzędnie miejsca w każdej z rund. Zapowiada się więc weekend emocji – mówi organizator całego cyklu Jakub Pawluk.

Aktualna klasyfikacja załóg po dwóch rundach kwalifikacyjnych:

 1. Trójka Polskie Radio – PR3 – 21 pkt
 2. Stripes & Co. Sailing Club - SSC - 21 pkt
 3. Legia Schools – LEG – 21 pkt
 4. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 15 pkt
 5. Odyssey 1 – OD1 – 15 pkt
 6. Star Telekom Racing – STR – 14 pkt
 7. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 11 pkt
 8. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - WKS – 11 pkt
 9. Odyssey 2 – OD2 – 10 pkt
 10. Odyssey 3 – OD3 - 10 pkt
 11. TVN24 Racing Team - TVN - 5 pkt
 12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 2 pkt

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

 • Runda 1: 24-25 czerwca
 • Runda 2: 8-9 lipca
 • Runda 3: 5-6 sierpnia
 • Runda 4 (finał): 16-17 września


Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października - Sztynort
Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Patronem medialnym cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.
Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

 

Recencje książek żeglarskich