MENU

Żagle Polskie LNG - odsłona druga: Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

2015-09-13
Żagle Polskie LNG - odsłona druga: Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

 Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour i program Żagle Polskie LNG. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Po zeszłorocznym sukcesie regat Polskie LNG Mistrzostw Europy w Match Racingu, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powrócili z jeszcze bardziej urozmaiconym programem żeglarskim o nazwie „ Żagle Polskie LNG”. Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 można było zobaczyć po raz pierwszy w tym roku w czerwcu podczas regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Teraz czas na akt 2 – match racing w najlepszym wydaniu.
Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią istnie żeglarskiego święta - Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka znakomitych sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Takie atrakcje już w dniach 14-16 sierpnia 2015.


„Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta – organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Zeszłoroczne Polskie LNG Mistrzostwa Europy zdobyły uznanie przedstawicieli międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF, która na ten rok przyznała nam prawa organizacji imprezy jeszcze wyższej rangi – Mistrzostw Świata. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych.” – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.
W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii i Polski. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników z Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Tajlandii. Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych. Zapraszamy serdecznie!

 1. Reuben Corbett NZL 11
 2. Oli Pekka Lumijarvi FIN 20
 3. Przemysław Tarnacki POL 26
 4. Antti Luhta FIN 27
 5. Phil Bendon IRL 30
 6. Marek Stańczyk POL 31
 7. Patryk Zbroja POL 55
 8. Robin Follin FRA 61
 9. Nelson Mettraux SUI 67
 10. Łukasz Wosiński POL 86
 11. Morten Jakobsen THA 170
 12. Krzysztof Małecki POL 

 

Recencje książek żeglarskich