MENU

Emocje w finale 1. Ligi!

2023-05-31
Emocje w finale 1. Ligi!
Foto: Gwidon Libera

Zwycięstwem załogi Ocean Challenge Yacht Club zakończyła się pierwsza runda 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegrana w Sopocie. Miejsca na podium uzupełniły załogi Albatros Wolin i SportVita Ski&Sail Gliwice.
Do ostatniego wyścigu pierwszej rundy 1. Ligi toczyła się walka o medale. Mimo rozegranych 28 wyścigów, nie było wiadomo kto wygra. Sobotnie wyścigi to równa forma i prowadzenie Ocean Challenge (OCC) w zupełnie nowym, zmienionym składzie. Dopiero falstart w 15 wyścigu pozwolił rewelacyjnie spisującej się ekipie Albatrosa Wolin dogonić prowadzących i zająć finalnie fotel lidera po 1-szym dniu. Dobre i równe pływanie pokazała załoga SportVity, wzmocniona Filipem Ciszkiewiczem. Sporą niespodzianką była doskonała pozycja Odyssey z wracającym po 2 latach do pływania Radkiem Sternickim. Z drugie strony tabeli, rozczarowujące wyniki zanotowała Slava Racing z Piotrem Mańczakiem, obie załogi z Powidza, dominatorzy zeszłorocznej 2 Ligi z MEW Inex Microclass oraz nierówno pływająca nowa ekipa UKS Navigo Sopot Roberta Janeckiego.

Po 18 wyścigach w sobotę wydawało się, że rozgranie pozostałych 12 nie będzie trudne, jednak wpierw słaby i zmienny wiatr od brzegu utrudniał rywalizację. Dopiero pojawienie się silnego wiatru z północy, umożliwiło dokończenie zawodów. Przed ostatnim wyścigiem sprawa wygranej i brązowego medalu była jeszcze otwarta. OCC miało tylko 2 pkt przewagi nad Wolinem a SportVita musiała bronić jednopunktowej przewagi nad Kościańskim Klubem Żeglarskim i Jachtklubem Stoczni Gdańskiej. Oba zespoły rozegrały finałowy wyścig taktycznie i zapewniły sobie swoje pozycje. Zwycięska załoga OCC popłynęła w składzie Bartek Bartnicki, Ewa , Jacek Przybylak i Przemysław Płóciennik.

Końcowe wyniki 1. Rundy 1. Ligi, Sopot, 27-28.05

 1. Ocean Challenge Sailing Club Hetairos - 43 pkt
 2. UKS Albatros Wolin - 48 pkt
 3. SportVita Ski&Sail Gliwice -53 pkt
 4. Kościański Klub Żeglarski -56 pkt
 5. MOWI Jacht Klub Stoczni Gdańskiej -63 pkt
 6. Odyssey Sailing Club Warszawa - 64 pkt
 7. Yacht Club Sopot 2 - 65 pkt
 8. KW Garland Gliwice - 68 pkt
 9. KS Marina Niesulice  - 70 pkt
 10. Puchar Polski Jachtów Kabinowych - 71 pkt
 11. Spirit Sailing Team Navigo Sopot - 73 pkt
 12. KŻ Hals Gostynin - 74 pkt
 13. Yacht Club Białołęka - 77 pkt
 14. Etisoft 2KMM Sailing Team - 81 pkt
 15. SKŻ Powidz - 85 pkt
 16.  Slava Racing - 87 pkt
 17. Małe Elektrownie Wodne Micro Class - 88 pkt
 18. Grupa Regatowa Powidz - 105 pkt


Kolejna runda 1 Ligi odbędzie się w Gdyni 22-23 lipca. Serdecznie zapraszamy.

Relację na żywo można było oglądać na kanale TV Sportklub oraz na Youtubie na Sportowym Kanale Żeglarskim OCS https://youtube.com/@kanalzeglarski
Przebieg każdego wyścigu i wyniki regat można śledzić na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You, Nowy Sztynort i Miasto Sopot – gospodarz regat.
Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, STBU, Vulcan T&C, Magic Marine, Winnica Turnau, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz i Polski Związek Żeglarski oraz Sportklub Polska i Prestiż Trójmiejski
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
 

Recencje książek żeglarskich