MENU

8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm.

2019-04-15
JachtFilm
8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Juz 1 grudnia rusza kolejna edycja ciekawego wydarzenia filmowego dla miłośników żagli, wody i dobrych filmów dokumentalnych
Założeniem festiwalu  od samego początku jest pokazywanie najlepszych filmów z całego świata o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem opowieści.
Pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu, czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.
Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem. Pokażemy 10 najlepszych filmów z całego świata. Będą filmy o wyjątkowych postaciach światowego żeglarstwa (Alex Thomson w filmie „Bezwzględny”, oraz  Robert Manry w filmie „Robert Manry na morzu”). Będą filmy pokazujące żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia „Wokół Horny na pokładzie Wander Bird”, oraz „Żeglarze z bloków”.
Będą filmy dla miłośników prędkiego żeglowania „Wokół Texel” , jak wieloletniego włóczęgostwa na pokładzie jachtu  - film „Pośród fal”
W ramach festiwalu odbędą się projekcje filmów amatorskich w ramach konkursu, a morze kręci mnie. Będą nagrody dla twórców i konkursy dla widzów.
Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Festiwal JachtFilm ma swoje repliki w kilku innych miastach Polski (Gdynia, Szczecin, Rybnik), które odbędą się w I kwartale 2019 roku.
Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.
Opisy wszystkich filmów dostępne są na stronie www.jachtfilm.pl. 

8 edycja festiwalu JachtFilm odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Kinie Luna w Warszawie. Bilety są dostępne do kupienia w kasie kina i na stronie internetowej Kino Luna.

 

Recencje książek żeglarskich