MENU

Puchar Świata w POLISH MATCH TOUR w Dziwnowie

2015-07-27
Puchar Świata w POLISH MATCH TOUR w Dziwnowie

ŻEGLARZE BĘDĄ WALCZYĆ O OSTATNIĄ KWALIFIKACJĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA

Po raz pierwszy match racing zawita do Dziwnowa! Już od jutra 12 załóg międzynarodowych będzie walczyć o cenne punkty Pucharu Świata ISAF podczas Dziwnów Match Race oraz o ostatnią możliwość kwalifikacji do Energa Sopot Match Race – eliminacji Mistrzostw Świata. 

Na starcie regat zobaczymy zawodników między innymi z Australii, Finlandii, Irlandii czy Wielkiej Brytanii. Z listy startowej jedynie Przemysław Tarnacki (Energa Yacht Racing) ma zapewniony udział w polskim przystanku World Match Racing Tour, także rywalizacja na jachtach Tom28 w ten weekend będzie niezmiernie zacięta.

Lista Startowa (sternik, kraj, ranking)

 1. Dawid Gilmour AUS 8
 2. Sam Gilmour AUS 14
 3. Olli-Pekka Lumijärvi FIN 20
 4. Przemysław Tarnacki POL 26
 5. Philip Bendon IRL 30
 6. Marek Stańczyk POL 31
 7. Patryk Zbroja POL 55
 8. Markus Rönnberg FIN 62
 9. Connor Miller GBR 76
 10. Lukasz Wosinski POL 86
 11. Raimondas Siugzdinis LTU 450
 12. Piotr Harasimowicz POL 867

„Bardzo cieszymy się, że tak znakomite załogi przyjeżdżają na regaty Polish Match Tour, którego częścią jest Dziwnów Match Race. Potwierdza to, że nasz cykl cieszy się dużą popularnością, a zawodnicy z całego świata po prostu lubią przyjeżdżać na Pomorze Zachodnie. Również Międzynarodowa Federacja Żeglarska i organizacja World Match Racing Tour doceniają nasze starania przyznając regatom w Dziwnowie status World Tour Event” podkreśla Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Danii, Holandii, Niemiec, Finlandii i Polski. Regaty potrwają od piątku do niedzieli w Dziwnowie.

Więcej na polishmatch.pl i dziwnow4sailing.org

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.


 

Recencje książek żeglarskich