MENU

MŻMP ORC 2020 załóg wieloosobowych rozpoczną się w piątek

2020-09-05
MŻMP
MŻMP ORC 2020 załóg wieloosobowych rozpoczną się w piątek
Foto: Tadeusz Lademann

20 jachtów stanie na starcie tegorocznych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC 2020 załóg wieloosobowych w Gdańsku. Impreza rozpoczyna się w piątek 21 sierpnia i potrwa do niedzieli 23 sierpnia. Akwenem regat będzie Zatoka Gdańska.
– Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik – deklaruje komandor regat Marek Lenard. – Sędzia główny zdecydował o podziale jachtów na trzy grupy. Jeśli w najwyższej zabraknie wymaganej liczby pięciu jachtów, z całej stawki zostaną utworzone dwie grupy. Tak czy inaczej, trofea już czekają na tegorocznych mistrzów.
Organizator planuje rozegranie 7 wyścigów, a w sobotę wieczorem zaplanowany jest żeglarski piknik dla uczestników regat. Wystąpią Żeglarze Portowi oraz Atlantyda. Scena usytuowana będzie na wyspie Ołowianka tuż za Mostem Kamieniarskim. Zakończenie Mistrzostw oraz wręczenie pucharów i medali odbędzie się w gdańskiej marinie, w niedzielę o godz. 15.30.
Przed rokiem w grupie A triumfowała załoga Łukasza Trzcińskiego na jachcie „PGO GoodSpeed” oraz – w grupie B – „Neoprofil” i załoga Piotra Adamowicza. W tym roku o obronę tytułu walczyć będzie Łukasz Trzciński.
Regaty wchodzą w skład Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Organizatorem MŻMP ORC 2020 załóg wieloosobowych jest Gdański Ośrodek Sportu. Współorganizuje je Pomorski Związek Żeglarski, a bazą regat jest Marina Gdańsk.
Strona regat: https://2020mzmpzw.regatymorskie.pl/.
MŻMP ORC załóg wieloosobowych kończy cykl żeglarskich mistrzostw Polski. Triumfatorem tegorocznych MŻMP samotników został Jakub Marjański na „Busy Lizzy” (AKM Gdańsk). W MŻMP załóg dwuosobowych zwyciężyli Rafał i Dawid Sosnowscy (Yacht Club Sopot) płynący na jachcie „Hedaa”.
Dariusz Olejniczak


 

Recencje książek żeglarskich