MENU

Weekend dla jachtów morskich - NORD CUP

2021-07-06
Weekend dla jachtów morskich - NORD CUP
Foto: Bartosz Modelski

W sobotę wzdłuż trójmiejskich plaż w słabowiatrowych warunkach jachty morskie ścigały się w wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. A w niedzielę przy zmiennym wietrze od 3 do 12 węzłów odbyły regaty Nord Cup Classic 2021. Dla wielu załóg były to pierwsze regaty w sezonie, miały więc okazję, aby dograć się między sobą i z łódką.

Jacht Konsal, za którego sterem stał Przemysław Tarnacki, wygrał wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, a w Nord Cup Classic zajął 2 miejsce w klasie ORC 2.
- Warunki nie były idealne, bo wiatru było trochę za mało. Z chwili na chwilę poznawaliśmy jacht coraz lepiej, robiliśmy duże postępy i daje nam to optymistyczną perspektywę na kolejne starty w tym sezonie. - opowiadał żeglujący w teamie Konsala Karol Jabłoński – Każdy dzień na wodzie jest zawsze dobrym dniem, lepszym od dobrego dnia w biurze, nawet jeśli wyniki nie są najlepsze! Widać, że coś się rusza w polskim żeglarstwie i to jest fantastyczne.
WYNIKI WYŚCIGU O BURSZTYNOWY PUCHAR NEPTUNA

Zwycięzca 2021 – Konsal POL 0004YY – Przemysław Tarnacki

ZWYCIĘZCY DLA PODKATEGORII BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA

  • Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Neoprofil POL 9668 - Piotr Adamowicz
  • Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Kleib - Radosław Cierpiał
  • Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: L30 - Witold Jankowski
  • Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Happy Hour DEN 8 -Robert Gwóźdź
  • Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Konsal POL 0004YY – Przemysław Tarnacki
  • Jachty wielokadłubowe: She M - Tomasz Kaczmar (jedyny startujący w tej kategorii)

W niedzielę popołudniu odbyło się rozdanie trofeów dla zwycięzców we wszystkich wyścigach jachtów morskich podczas LOTOS Nord Cup 2021, włącznie z Orvaldi B8 Race. W przybrzeżnych regatach Nord Cup Classic pierwsze miejsce w klasie ORC 1 zajął jacht Happy Hour, za sterami którego stał Robert Gwóźdź. Załoga ma zamiar jechać w sierpniu na Mistrzostwa Świata ORC do Tallina.
- Zajęliśmy pierwsze miejsce przy bardzo zmiennych warunkach, które wymagały bardzo wszechstronnego przygotowania załogi i jachtu. – relacjonował Robert.- Mieliśmy kupić tę jednostkę wcześniej, ale covid popsuł nam plany i straciliśmy pół poprzedniego sezonu. Pływamy w składzie, w którym wcześniej żeglowaliśmy na Smoke, więc ekipa zna się od kilku lat. Natomiast łódka wymaga precyzyjnego tuningu i prowadzenia. W zeszłym roku poznawaliśmy ją i dopiero teraz próbujemy dograć się na tyle, żeby zmieścić się w drugiej-trzeciej dziesiątce na świecie.

WYNIKI REGAT NORD CUP CLASSIC 2021– ZWYCIĘZCY:

  • OPEN - Marco Polo POL 20254 Marek Limberger JK Conrada
  • ORC1 - Happy Hour DEN 8 Robert Gwóźdź YKP Gdynia
  • ORC2 - Czarodziejka POL 9658 Tomasz Konnak JKM Gryf
  • KWR - Purga POL 6536 Kajetan Kilanowski Yacht Club Stal Gdynia


 

Recencje książek żeglarskich