MENU

Jabłoński prowadzi w regatach Energa Sopot Match Race

2015-08-03
Jabłoński prowadzi w regatach Energa Sopot Match Race

W piątek rano rozegrane zostaną trzy ostatnie starty rundy kwalifikacyjnej, i po podliczeniu wyników 22 wyścigów przejdziemy do ćwierćfinałów.ustify;"> Czwartek, czyli drugi dzień kwalifikacji przyniósł pogorszenie warunkow pogodowych, wiatr stał się bardziej porywisty i często zmieniał kierunek. Pierwsze cztery z zaplanowanych jedenastu wyścigów odbyły się zgodnie z planem, aż do piętnastego startu, kiedy jacht z załogą Davida Gilmoura złamał maszt.

 

Na prowadzenie wysunął się Karol Jabłoński z imponującym wynikiem: dziewięcioma wygranymi i dwiema porażkami, zamieniwszy się miejscami z wczorajszym liderem Szwedem Bjornem Hansenem. Jest to szczególnie ważny sukces, ponieważ Jabłoński nie startuje w regatach meczowych na codzień. Ale to jeszcze nie koniec emocji w rundzie round robin - Jabłoński zabezpieczył już sobie co prawda pierwszą lub drugą pozycję, ale ostateczny wynik będzie zależał od tego jak w jutrzejszych trzech wyścigach poradzi sobie Hansen. Bjorn jest zwycięzcą poprzedniej imprezy z cyklu World Match Racing Tour – Stena Match Cup Sweden.
Przemysław Tarnacki z Energa Yacht Racing zajmuje szóstą pozycję z pięcioma zwycięstwami i sześcioma porażkami. Jutro przed sobą jeszcze trzy wyścigi ma obrońca tytułu Ian Williams, który zapewne liczy na poprawę swojego wyniku.

W piątek rano rozegrane zostaną trzy ostatnie starty rundy kwalifikacyjnej, i po podliczeniu wyników 22 wyścigów przejdziemy do ćwierćfinałów.

Pełne wyniki można znaleźć tutaj: wmrt.com/component/wmrt/event_results/102.html.

Recencje książek żeglarskich