MENU

Mecz na Odrze po raz trzeci !

2018-10-05
Polish Match Tour
Mecz na Odrze po raz trzeci !
Foto: Jarosław Gaszyński

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, po raz trzeci w Szczecinie. Żeglarski Mecz pomiędzy Polską Niemcami i Danią na Odrze w samym centrum miasta!

Mecz na Odrze to wyjątkowe regaty w trzech dyscyplinach. Regaty odbędą się w formułach flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing), a każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 2 załóg czteroosobowych. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół który pierwszy zdobędzie 2 pkt.

Kapitanem polskiego zespołu będzie brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Polski - Krzysztof Łobodziec ze Szczecina, a w składzie naszej reprezentacji zobaczymy również żeglarzy z zespołu Patryka Zbroi, aktualnych mistrzów Polski w match racingu. Ekipą niemiecką, zwycięzców ostatniej lipcowej edycji kierować będzie znany i doświadczony żeglarz meczowy Jens Hartwig a Duńczykami
Doświadczony w regatach na większych jachtach Thomas Ferett.

„To zupełnie nowa formuła regat. To połączenie 3 różnych sposobów ścigania żeglarskiego i punktacja trochę wzorowana na Pucharze Davisa w tenisie” wyjaśnia Maciek Cylupa z Polish Match Tour, pomysłodawca i organizator wydarzenia – „naszym celem jest stworzenie widowiska, tak aby co 2 godziny kibice mogli obserwować finał każdej z dyscyplin i emocjonować się bardzo krótkimi, kilkuminutowymi dynamicznymi wyścigami. Wszystko odbędzie się na Odrze przy Wyspie Grodzkiej w zasięgu wzroku, przez co kibice i zawodnicy będą czuli się jak na stadionie. Dodatkowo przygotowaliśmy dla kibiców komentarz regat.”

Na brzegu Centrum Żeglarskie, współorganizator wydarzenia, przygotuje atrakcje dla publiczności w postaci koncertów.. Powstanie scena koncertowa na wodzie przy budynku mariny na Wyspie Grodzkiej, Wszystko bez opłat i otwarte dla publiczności.

PROGRAM

28 września, piątek
12.00-16.00 – zgłoszenia i treningi
16.00-18.00 – wyścigi flotowe
18.00 – koncert zespołu EMERALD

28 września, sobota

11.00-12.00 – wyścigi flotowe
12.00-15.00 – wyścigi zespołowe
15.00 – wyścigi finałowe
16.00 – koncert zespołu Szkocka Trupa
17.30 – koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Planowana jest relacja na żywo na profilach facebook Centrum Żeglarskiego, NorthEast Marina i Polish Match Tour – realizatora regat.

Mecz Polska – Niemcy – Dania zorganizowany będzie dzięki projektowi „Baza turystyki żeglarskiej – Port Jachtowy Szczecin i ZeRUM Ueckermünde – na transgranicznym szlaku wodnym”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

 

Recencje książek żeglarskich