MENU

Aktualności - Aleja Żeglarstwa Polskiego

Włodzimierz Głowacki upamiętniony w Alei Żeglarstwa Polskiego

Był jednym z najwybitniejszych popularyzatorów żeglarstwa i zasłużonym działaczem Polskiego Związku Żeglarskiego. Tablica upamiętniająca Włodzimierza Głowackiego odsłonięta została w sobotę 29 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni.

Czytaj więcej

Uhonorujmy w sobotę Włodzimierza Głowackiego!

Kolejna tablica odsłonięta zostanie w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. W ten sposób w sobotę 29 czerwca upamiętniony zostanie Włodzimierz Głowacki, pierwszy prezes reaktywowanego w 1957 roku Polskiego Związku Żeglarskiego i niezrównany popularyzator żeglarstwa. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Kapitan Andrzej Drapella upamiętniony!

Ponad sto osób wzięło udział w uroczystości odsłonięcia tablicy Andrzeja Drapelli, która odbyła się w sobotę 14 października w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni.

Czytaj więcej

Tablica Andrzeja Lutomskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego odsłonięta

Tablica Andrzeja Lutomskiego została odsłonięta w sobotę 24 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. W ten sposób w ramach obchodów Święta Morza uhonorowano jednego z najbardziej zasłużonych trenerów żeglarstwa w Polsce.

Czytaj więcej

Andrzej Lutomski zostanie uhonorowany w Alei Żeglarstwa Polskiego

Tablica legendarnego trenera i wychowawcy wielu pokoleń żeglarzy, Andrzeja Lutomskiego, zostanie odsłonięta w sobotę 24 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Zapraszamy serdecznie.

Czytaj więcej

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz zostanie upamiętniona w Gdyni

Pierwsza kobieta w historii, która samotnie opłynęła świat otrzyma tablicę w Alei Żeglarstwa Polskiego. W sobotę 8 października w Gdyni uhonorowana zostanie Krystyna Chojnowska-Liskiewicz.

Czytaj więcej

Tablice Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego odsłonięte!

Blisko sto osób uczestniczyło w sobotę 25 czerwca w odsłonięciu tablic Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Upamiętnienie legendarnych żeglarzy związane jest z przypadającym w tym roku stuleciem ich macierzystych klubów – Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku.

Czytaj więcej

Uhonorujmy legendy pomorskich klubów żeglarskich!

Tablice Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego odsłonięte zostaną w sobotę 25 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Uroczystość jest częścią obchodów Święta Morza w Gdyni. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Upamiętnijmy Zbigniewa Żochowskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego!

Był założycielem trójmiejskich drużyn harcerskich, niezapomnianym nauczycielem żeglarstwa i taternikiem. W sobotę 25 września w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni odsłonięta zostanie tablica Zbigniewa „Bacy” Żochowskiego. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Henryk Jaskuła i Andrzej Rościszewski zostaną uhonorowani w Gdyni

W sobotę 26 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni odsłonięte zostaną tablice dwóch wielkich żeglarzy – Henryka Jaskuły i Andrzeja Rościszewskiego. Uroczystość połączona będzie z otwarciem pomorskiego sezonu żeglarskiego 2021. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich