MENU

Aktualności - RS21 Cup

Tarasiuk Mistrzem Polski, Plitko zdobywa Puchar RS21

Zwycięstwem załogi Yacht Club Gdańsk pod wodza Igora Tarsiuka zakończyły się w Sztynorcie II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie RS21. Drugie miejsce w regatach i zwycięstwo w rankingu Pucharu Polski RS21 zajęła załoga Nowy Sztynort Osada Wolności ze sternikiem Wiktorem Plitko.

Czytaj więcej

Igor Tarasiuk wygrywa w Olsztynie!

Załoga Euroshipping Yacht Club Gdańsk wygrywa 4 rundę polskiego RS21 Cup rozegraną w Olsztynie. Kolejne miejsca na podium zajęły załogi Nowy Sztynort Jacht Klub Wiktora Plitko oraz SportVita Ski&Sail Gliwice Bartłomieja Wójciaka, Udzial wzięło 13 załóg z Litwy, Czech i Polski. Regaty odbyły się na jeziorze Ukiel, a Patronat Honorowy na nimi objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Czytaj więcej

RS21 Cup w przenosi się na Warmię i Mazury!

14 załóg z 3 krajów wystartuje w 4 rundzie RS21 Cup. Po imprezach w Szczecinie, Sopocie i Gdyni, regaty przenoszą się na Warmię i Mazury, a pierwszy przystanek znajduje się w Olsztynie na Jeziorze Ukiel. Regaty odbędą się w dniach 12-13 sierpnia, a Patronat Honorowy objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Czytaj więcej

Górski powraca w wielkim stylu !

Karol Górski z załogą Baltiq Sport wygrywa 3 rundę RS21 Cup podczas Gdynia Sailing Days. Podium uzupełniły załogi WAT Warszawa Wojciecha Myśliwca i Nowy Sztynort Wiktora Plitko. Udział wzięło 19 załóg z Polski i Litwy

Czytaj więcej

Rekordowa runda RS21 Cup w Gdyni!

19 jachtów klasy RS21 wystartuje w 3 rundzie Pucharu Klasy RS21. Będzie to rekord frekwencji tej najnowszej klasy regatowej w Polsce. Regaty odbędą się w dniach 8-9 lipca w ramach Gdynia Sailing Days, największych wieloklasowych regat w Polsce.

Czytaj więcej

Wiktor Plitko triumfuje w Sopocie w II rundzie Pucharu Polski RS21.

Wiktor Plitko triumfuje w Sopocie. Załoga Nowy Sztynort Yacht Club wygrała 2 rundę Pucharu Polski RS21 rozegraną w Sopocie podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Za nimi na podium obrońcy Pucharu załoga Polsporty.pl Jacka Puchniarza oraz Baltiq #zatokazmian pod wodzą Tytusa Butowskiego.

Czytaj więcej

2 runda RS21 Cup w Sopocie

Podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, klasa RS21 rozegra druga rundę tegorocznego Pucharu Polski. Na starcie spodziewanych jest 16 załóg z Polski i Litwy. Regaty potrwają od soboty 13 maja do niedzieli 14 maja przy sopockim Molo.

Czytaj więcej

Bartłomiej Wójciak wygrywa regaty RS21 Cup w Szczecinie!

Załoga SportVita Ski&Sail Gliwice wygrała inauguracyjną rundę polskiego cyklu RS21 Cup rozegraną w Szczecinie 22-23 kwietnia. Podium uzupełniły załogi YKP Szczecin Patryka Zbroi i Onboard Szymona Jabłkowskiego. Udział wzięło 17 załóg z Polski, Czech i Litwy. Kolejne regaty 14-15 maja w Sopocie podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Czytaj więcej

Rusza nowy sezon klasy RS21!

Najnowsza regatowa klasa jachtów RS21 zaczyna swój drugi pełny sezon cyklem regat RS21 CUP. W planie 5 imprez od kwietnia do września, a w ten weekend sezon otworzą regaty w Szczecinie. Na starcie rekordowa stawka 17 jachtów.
 

Czytaj więcej

Pierwsze Mistrzostwa RS21!

Najnowsza w Polsce klasa jachtów regatowych RS21 rozegra pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski. Na starcie regat zobaczymy kilkanaście załóg, które przez 3 dni w ramach Gdynia Sailing Days rozegrają 16 wyścigów o tytuł Mistrza Polski.

Czytaj więcej

RS21 rozpoczyna sezon!

Klasa RS21 to nowa międzynarodowa klasa regatowa, która pojawiła się w Polsce w ubiegłym roku. Mimo krótkiej historii krajowa flota może cieszyć się kilkunastoma jachtami na linii startu. Pierwsza runda nowego cyklu Polish RS21 Cup rozegra się w dniach 14-15 maja i będzie częścią Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Czytaj więcej

Rusza nowy cykl regat w Polsce!

Klasa RS21 ma bardzo ambitne plany w Polsce i w Europie. W 2022 cykle regat odbędą się we Włoszech, w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii, a Mistrzostwa Świata rozegrane będą w słynnym Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu.  W Polsce Pierwsze jachty klasy RS21 pojawiły się w Polsce w maju i obecnie jest ich już jedenaście, a w kolejnym roku klasa powiększy się o następne jednostki. Regaty tej międzynarodowej klasy odwiedzą największe wydarzenia żeglarskie w kraju.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich