MENU

Aktualności - Omega Cup

Rywalizacja w Omega Cup 2022 rozpoczęta

W ubiegły weekend na wodach Jezioraka sezon zainaugurowała klasa Omega. Regaty Omega Cup 2022 były pierwszą eliminacją PORTA Pucharu Polski w tym roku. W ośrodku wypoczynkowym TVP w Sarnówku, niedaleko Iławy na starcie stanęły 32 załogi, jak zawsze podzielone na 2 floty: SPORT i STANDARD (równo po 16 załóg). Sporo załóg przybyło na miejsce już w piątek i korzystając ze znakomitych warunków odbyły treningi. W obu klasach spodziewać się można było ostrej rywalizacji…

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w klasie Omega

Przed nami najważniejsza impreza PORTA Pucharu Polski w klasie Omega w sezonie 2021 – Mistrzostwa Polski. To jedne z największych, jeśli nie największe regaty wśród klas amatorskich w kraju, od lat przyciągające mnóstwo zawodników i kibiców. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Zbąszyński Klub Żeglarski w dniach 17-19 września, a akwenem regat – Jezioro Błędno.

Czytaj więcej

Mistrzowie Omegi wciąż na medal.

Zakończone w niedzielę w Krynicy Morskiej Mistrzostwa Polski w klasie Omega na akwenie Zalewu Wiślanego okazały się trudnym sprawdzianem dla faworytów. Pomimo dobrej dyspozycji konkurentów, obrońcy ubiegłorocznych tytułów mistrzowskich w klasyfikacjach Sport i Standard stanęli na wysokości zadania i zachowali złote medale. Regaty były jednocześnie 3 rundą Porta Pucharu Polski Klasy Omega. W ciągu 3 dni rozegrano 12 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wiatrowych.

Czytaj więcej

Trudny weekend faworytów

Druga runda Porta Pucharu Polski w Klasie Omega 2020 okazała się trudnym sprawdzianem dla faworytów. Bardzo wyrównane wyścigi w kategoriach Sport i Standard  wygrały załogi wyłoniły innych zwycięzców niż poprzednia runda w Pucku.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich