MENU

Sternik Motorowodny

Podstawowy podręcznik dla motorowodniaków

2021-01-27
Sternik Motorowodny

Piotr Lewandowski

Wydawnictwow może
WydanieVII
Rok wydania2020
ISBN978-83-949797-8-2
Dodatkowe infoOkładka miękka, 118 stron
Nasza ocena
ocena: 4.54.5 

Jest to kolejne wydanie popularnego podręcznika dla osób chcących zdobyć pierwszy stopień motorowodny. Jak informuje podtytuł to podstawowy podręcznik, czyli zawiera zakres wiedzy zgodny z nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi na sternika motorowodnego, w tym podstawowe zagadnienia z nawigacji i pływania w porze dziennej po morzu.

Informacje przedstawione są w sposób prosty i zwięzły, co dla początkujących adeptów żeglarstwa motorowodnego jest niewątpliwie plusem tego podręcznika. Od podstaw przedstawione są wszystkie niezbędne zagadnienia potrzebne do prowadzenia motorówki. Uzupełnieniem treści są przejrzyste rysunki oraz zdjęcia. Podręcznik jest napisany przystępnym językiem, co jest ważne szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę z jachtem motorowym.

W poprzednich wydaniach była dołączona płyta CD z programem komputerowym, w tym wydaniu tego nie ma, ale program jest dostępny do ściągnięcia ze strony morka.pl. Program komputerowy zawiera rozszerzony zakres wiedzy uzupełniony o animacje i filmy, które przedstawiają zagadnienia w sposób bardziej czytelny niż rysunki w książce. Duży plus za interaktywny pomysł przekazywania wiedzy, szczególnie jeśli mowa o manewrowaniu jachtem motorowym, gdzie w prosty sposób pokazany jest każdy z podstawowych manewrów. To bardzo pomocne szczególnie, że na wielu kursach na sternika motorowodnego nie ma wykładu z manewrowania jachtem.

Mały minusik za to, że w książce nie ma oznakowania nocnego. Co prawda jest one dostępne w programie, ale nie każdemu może odpowiadać taki podział.

Piotr Lewandowski - Kapitan Jachtowy i Motorowodny, Yachtmaster RYA/MCA. Instruktor żeglarstwa oraz instruktor motorowodny (PZŻ, PZMWiNW, ISSA, RYA oraz Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata). Z wykształcenia informatyk, z pasji i zawodu żeglarz. Szkoleniami żeglarskimi i prowadzeniam rejsów zajmuje się od 1995 roku. Autor wielu podręczników do nauki żeglarstwa.

Recencje książek żeglarskich